Sziasztok!

Megold?st keresek az al?bbi probl?m?ra:

Van egy f?jlom, 2 munkalappal. Mind a 2 munkalapban k?l?nb?ző adatok vannak, de a k?t munkalap sorait egy azonos?t? ?rt?k alapj?n ?ssze lehet kapcsolni.

A feladatom az, hogy egy harmadik mukalapra m?solja ?t a k?z?s azonos?t?val rendelkező rekord ?sszes adat?t.
pl:
  • munkalap1 azonos?t? n?v sz?lidate lakc?m
  • munkalap2 azonos?t? ad?sz?m TAJ sz?m
  • eredm?ny- (ezt szeretn?m el?rni) azonos?t? n?v sz?lidate lakc?m ad?sz?m TAJ sz?m
A makr?s megold?s is j?het, csak ahhoz nem nagyon ?rtek.
?s pof?tlans?gnak tartan?m a magam r?sz?ről, ha k?sz k?dot k?rn?k.
De megpr?b?lkozom vele... főleg ha konkr?t seg?ts?get kapok..

A makr? eset?ben valahogy a k?vetkező k?ppen kellene műk?dnie:
  • 1. lek?ri, hogy h?ny munkalap van az adott f?jlban (mert lehet t?bb is, nem csak 2)
  • 2. k?rje be, hogy melyik oszlopban tal?lhat? az azonos?t? mező.
  • 3. Az azonos?t?kat tartalmaz? oszlop tipus?t alak?tsa ?ltal?nos form?tumra - mert van amelyik csak sz?mot tartalmaz, van amelyik sz?mot ?s betűt is.
  • 4. esetleg k?rdezze meg, hogy mely oszopokra van sz?ks?gem a munkalapokr?l.
  • 5. vesse ?ssze az ?sszes munkalapon az azonos?t?kat, ?s egyez?s eset?n m?solja ?ssze a kiv?lasztott oszopok tartalm?t - egy k?l?n munkalapra.
  • 6. m?solja ki azokat a rekordokat is egy k?l?n munkalapra, ahol nem tal?lt egyez?st, de sz?rja be az első cell?ba, hogy melyik munkalapr?l val? az adott rekord.
Ez ?gy le?rva nem tűnik annyira bonyolultnak olyan szakemberek sz?m?ra, akik nap mint nap ezzel foglalkoznak, de ?n azt sem tudom, hogyan fogjak hozz?. Tov?bb? eleve probl?m?t okoz az is, hogy hogyan szűrjem ki az azonos adatokat tartalmaz? oszlopokat - hogy ne sokszoroz?djanak.
Amit p?ldak?nt eml?tettem, az egy lesark?tott feladat volt, mert ha f?ggv?nnyel megoldahat?, akkor azt tudn?m alakalmazni.

A val?s?gban az egyes munkalapokon szereplő rekordok tartalmaznak azonos adatokat is - vagyis pl a n?v szerepel mindenhol. De mondjuk ez a legkisebb gond, legfeljebb kit?r?lgetem a nem kellő oszlopokat...

K?sz?n?m a v?laszokat!
Minden megold?s ?rdekel!
emberke